andropoz nedir? andropoz için bitkisel çözümler

andropoz nedir, andropoz belirtileri nelerdir, andropoz için bitkisel tedavi yolları, andropoza iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir, andropoz hangi yaşlarda görülür, andropozun zararları, andropozun çözüm yolları.antropoz nedir? andropoz için bitkisel çözümler antropoz nedir? andropoz için bitkisel çözümler

ANDROPOZ NEDİR?

Kadınların menopoza girmesi çok açık bir şekilde yaşanır. Kadınların menopoz öncesi ve sonrasındaki dönemlerde yaşadıkları hakkında herkes bir şeyler bilir.

Andropozdan ise pek söz edilmez.

Gerçi kadınlarda adetten kesilme kesin bir eşiktir. Erkeklerde ise böyle keskin bir çizgiden bahsedemeyiz.

Andropoz belirtileri, uzun bir zaman dilimi içinde yavaş yavaş ilerler. Başlangıçta güçlükle fark edilmesine rağmen erkeklerin büyük çoğunluğu cinsel isteğinin azaldığını ve formunu kaybetmekte olduğunu bilir. Mizacı değişir, isteği azalır ve delikanlı atılganlığı giderek törpülenir. Yavaş yavaş konsantrasyon yeteneği azalmaya, dikkati dağılmaya ve yaşam enerjisi aşağı doğru inmeye başlar. Bir yandan vücudunda yağlar birikir ve o eski gergin kaslar gün geçtikçe söner.

Eğer 50`nize yaklaşıyorsanız ve aşağıdaki sorunların ilerlediğini fark ediyorsanız, bunların andropozun belirtileri olduğundan kuşkunuz olmasın.

* Bitkinlik ve uyku sorunları

* Kilo artışı

* Bel çevresi, karın ve göğüslerde yağlanma.

* Kasların zayıflaması ve reflekslerin azalması

* Cinsel istekte azalma

* Ereksiyon sorunları

* Sinirlilik, gerginlik ve alınganlık

* Doyumsuzluk

* Ağrı ve sızılar

* Kemiklerde deformasyon

* Saçların incelmesi ve dökülmesi

* Cildin kuruması ve kırışması

* Hafıza bozulmaları

* Depresyon gibidir.

Birkaç öneride bulunmak gerekirse eğer;

_Vakit geçirmeden bir egzersiz veya yürüyüş programına başlayın.

_Testosteron hormonunu doğal yoldan arttırmak için yağsız olarak kırmızı ve beyaz et tüketimine önem verin.

_E, A ve B6 vitaminleri ile çinko tedavisi, cinsel hormonların seviyesini yükseltir ve üreme bezlerinin işlevlerini geliştirir.

Erkeklere andropoz döneminde çok iyi gelecek bitkisel formül öneriliyor.

Andropoz Kürü:
Malzemeler:
* 4-5 Diş Sarımsak,

* 1 Çorba kaşığı Kekik otu,

* 1 Adet Elma,

* 1 Avuç Nane,

* Yarım Avuç Saryet,

* Yeterince Badem,

* Yeterince Bal.

Hazırlanış ve Kullanım Şekli:
* Dövülmüş sarımsaklar, kekik otu ile birlikte on beş dakika süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, macun kıvamına gelinceye kadar dövülmüş badem içi ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan macunla yapılan nohut iriliğindeki haplardan, yemeklerden sonra bir veya iki tane yutulur.

* Rendelenmiş elmalar, yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posa, marmelat kıvamına gelinceye kadar petekli bal ile karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan marmelattan, Kahvaltıdan önce ve yemeklerden sonra bir çorba kaşığı yenir.

* Bir avuç nane yaprağı, yarım avuç saryet yaprakları ile birlikte on beş dakika süreyle kaynar suda bekletilerek süzülür. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar rendelenmiş elma ilave edilerek bal ile karıştırılır. Hazırlanan şuruptan, yemeklerden önce günde üç fincan ısıtılarak içilir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>