İSTENMEYEN TÜYLER

Hem erkeklerin hem de kadınların ortak sorunlarından biridir.Bir çok yöntemler uygulanır ama hiçbiri kesin çözüm değildir.Şimdi sizlere bu yöntemlere son verecek bitkisel öneriler sunacağım. Epilasyon a artık gerek yok cunku sifalı bitkiler yanınızda ve hepimizin herzaman yanımızda olacak
** Öncelikle elimizde 1 adet soğan, 1 diş sarımsak ve siyah merhem olması gerekiyor.
1 adet soğanın kabuklarını soyun, ateşte köz haline getirin ve sonra bunu rendeleyin. Sarımağı rendeleyin.Siyah merhem ve rendelediğimiz sarımsağı karıştırın ve bunu istemediğiniz bölgede bulunan tüylere ince tabaka halinde sürünüz.Bu ince tabakanın üzerine önceden ısıtıp köz haline getirdiğimiz soganı koyunuz.
20-25 dakika kadar bekletin.
Bu uygulamayı 1 hafta boyunca hergün tekrar edin. Ve arada geçen bir hafta sonucunda tüylerinizin yok olduğuna şahit olacaksınız.
**Karınca yumurtası yağı da etkili bir çözümdür.Öncelikle tüylü bölge temizlenir.Tüyler alındıktan sonra 3 veya 4 gün o bölgeye yağı sürmek yeterlidir.(yatmadan önce)
İlk ayda tüylerinizde bir azalma göreceksiniz.Daha sonraki aylarda ise tamamen yok olduğuna şahit olacaksınız.Ayrıca bu yağın hiçbir yan etkisi yoktur, tamamen doğaldır.
**Başka bir çözüm sunmak gerekirse ; sarı kına ve yaş kireci karıştırın, biraz su ekleyin ve kısık ateşte karıştırın.Daha sonra soğumaya bırakın ve bekleyin.Karışım hazır olmuş oldu.Sonra da bu karışımı krem gibi sürün ve 10 dakika bekleyin ardından suyla durulayın.
**Limon tuz karışımı : tüyler agda veya epilatör ile temizlendikten sonra yani gözenekler açıkken limon tuz karışımını o bölgeye sürün.Tüy köklerini yaktığı için azaldığını ve hatta yok olduğunu göreceksiniz.
** Tuz : tüylü bölge temizlendikten sonra tuzun içine çok az su koyup karıştırın.Temizleme işleminin ardından tuz su karışımını o bölgeye sürün. Tuz da kıl köklerini yaktığı için zamanla yok olacaktır.
**Bir de nane etkili bir çözümdür. 1 ay boyunca öğlenleri ve akşamları yemeklerden 10 dakika önce bir tutam taze nane tüketin. Tüy probleminizin seyrine göre bunu kullanmaya devam edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>