Keçi boynuzunun faydaları


Keçi boynuzunun faydaları saymakla bitmez, tek başına bir eczane gibidir. Cinsel iktidarsızlığından tut astıma kadar soğuk algınlıgına kadar en sevdigim şifalı bitki kecı boynuzudur.
* Nefes darlığına karşı,
* Astıma karşı,
* Balgam söktürücü,
* İshale karşı,
* Akciğer ödemini yok edici
* Kabızlığa karşı,
* Alerjik nefes darlığına karşı,
* Soğuk alerjisine karşı,
* Akciğer kanserini önleyici,
* İktidarsızlığa karşı,
* Hareketli sperm sayısını artırıcı gibi daha bir çok etkileri vardır.
Keçiboynuzunun içerisinde (%35) düşük seviyede karbonhidrat ve (%40) yüksek seviyede nişaşta içermektedir. Yağ oranı ise %1 dir. Bu özelliğinden dolayı da migreni tetikleme olanağı yoktur. Düşük kalorilidir.
Ayrıca keçiboynuzunu kakaoyla kıyaslandığında tercih edilen bir bitkidir. Çünkü kakao da yüksek oranda yağ olduğundan migren için tercih edilmeyen bir durumdur. Onun yerine yani canınız çikolata vs gibi şeyler istediğinde keçiboynuzu bu isteğiniz için birebirdir.
Keçiboynuzu vücuttaki ağır metallerin atılmasında oldukça etkili bir bitkidir.
Eğer şeker hastası iseniz hiç korkmadan keçiboynuzundan günde birkaç tane çiğ olarak yiyebilirsiniz. Çünkü çiğ olarak yenildiğinde kan şekerinizi yükselmeyecektir.
Keçiboynuzu yenildiği zaman tok tutar. Sindirim sistemini düzene sokar tabi düzenli olarak yenildiği taktirde.
En etkili faydası da nefes darlığına karşı olan mükemmel etkisidir. Ve bu bitkide özelliği başka hiçbir şeyde bulamazsınız.
Ayrıca keçiboynuzu gallik asit içerir. Be ne demek derseniz hemen söylüyorum ; ağrı kesici,alerjiye karşı,astıma karşı,bakteri yok edici, kansere karşı, karaciğeri toksinlerden yok edici, çocuk felcine karşı,antiseptik,mikroplara karşı etkili özellikler içeriyor demektir.

One thought on “Keçi boynuzunun faydaları

  1. keçiboynuzunun faydaları hakkında verdiginiz bilgiler için tesekkur ederim. saglik uzerine guzel bi site, aradıklarımı bulabiliyorum en ince tedatayına kadar anlatılmış konular tebrik ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>