NASIR ÇÖZÜM YOLU ŞİFALI BİTKİLER İYİ GELİR


NASIRA ÇÖZÜM :
Topuklarınız çok sertse ve çatlaklar varsa doğru yerdesiniz. Basit işlemler sayesinde buna son verebileceksiniz.
**Malzemelerimiz bir çorba kasığı gliserin ve deniz tuzu.
Bir leğene sıcak su koyun, bir çorba kaşığı gliserin ve bir çorba kaşığı deniz tuzunu ilave edip karıştırın. Ayaklarınızı 20 dk bu suda beklettikten sonra sertleşen deriyi ponza yardımıyla temizleyin sonra 10 aspirini ezip toz haline getirin. Ve bu tozu vazelinle karıştırıp ayağınıza sürün. Nemli gazlı bez ve üzerine streçh film sarın. İki saat bekletin. Ve bu işlemi haftada iki kez uygulayın.
** Malzemeler üç diş sarımsak ve bir çay kaşığı zeytinyağı.
Üç diş sarımsağı dövün. Bunun üzerine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Nasır geçene kadar her akşam sürüp sarın. Bu sayede nasırlarınız giderek küçülecektir.
** Ütülenmiş lahana yaprağı sarmakta nasıra iyi gelir.
** Bir baş soğanı dövün ve az tuz ilave edin. Bunu lapa halinde nasırın üzerine bağlayın. Bu işlemi nasır sökülünceye kadar devam ettirin.
** Beş diş sarımsağı dövün ve az tuz ilave edin. Bunu lapa halindeki nasırın üzerine bağlayın. Bu işlemi nasır sökülünceye kadar devam ettirin.
** Taze incir yapraklarını üst üste friksiyon yapın. 1 litre kırmızı şarap ya da sert sirkeye yatırın. Birkaç gün bekletilmiş 2 avuç duvar sarmaşığından kompres yapın.
** Nasırın üzerine kırlangıçotu özü uygulamak faydalı olacaktır.
** Litre başına 5 tutam demleme suyunda dinlenmiş aynı safa çiçeğini de uygulayabilirsiniz.
** Sarımsak ve damkoruğu usaresini ezin ve iyice karıştırın. Sonra ılık su ile yumuşatarak ayaktaki nasıra sürebilirsiniz.
** Sarımsağı güzelce ezin ve tuzla karıştırın. Elde edeceğiniz macunu nasıra sürün.
** Eşek marulu yaprağını haşlayın. Ardından soğan suyuyla karıştırın. Krem kıvamına getirin ve bunu ayağınızdaki nasırlı yere sürün.
** Damkoruğu tazeyken ayağınızdaki nasırın üzerine koyup sarın.
** Bir adet kuru inciri ortasından kesin. İçine ¼ çay kaşığı kına katın. Nasırlı parmakları içine sokun ve bağlayın. Bu uygulamayı nasır geçene kadar devam ettirin.
**Bir miktar karnıyarık tohumunu pişirin ve lapa haline getirin. Sonra nasırın üzerine sürün. Bunu nasır geçinceye kadar devam ettirin.
**Bir miktar taze kırlangıç otunu yıkayın ve temizleyin. Sonra nemli halde mikserden geçirin. Tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen öz suyuna bir pamuk batırın ve nasır üzerine bağlayın. Bu uygulamayı nasır sökülünceye kadar devam ettirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>