yeşil kahve çekirdeği nedir, yeşil kahve ile zayıflama

yeşil kahve nedir, yeşil kahve çekirdeği, yeşil kahvenin yararları, yeşil kahve çekirdeği zayıflatır mı, yeşil kahvenin tüketimi nasıl olmalı.

Yeşil kahve kafein deposudur. Kafein de metabolizma hızlandıran etkilere sahiptir. Alındığından itibaren 30 dk sonra bedensel aktiviteleri ve beyin faaliyetleri hızlanmaktadır. Etkisi de 2-5 saat arası sürmekte ve yorgunluğu halsizliği de önlemektedir.

Faydalarından bahsedersek; sağlık ve zayıflama konusunda iki yönlü etki gösterir. Yeşil kahve  çekirdeği işlenmemiş olduğundan diğer kahve türlerine göre antioksidan maddeler çok daha fazla içerir. Ve bu da yağ moleküllerini parçalamaktadır. Siyah kahve işlendiği için antioksidan maddeleri kaybetmekte ve zayıflatıcı etkisi azalmaktadır.

Yeşil kahve çekirdeği metabolizmayı hızlandırarak kilo vermede çok etkili olmaktadır. Yeşil kahve çekirdeği , yeşil çay yaprağına oranla 3 kat daha fazla antioksidanlar içermekte ve 2 kat fazla kilo kaybına neden olur.

Fakat aşırı kahve vücutta su tutulmasına neden olacağı için yeşil kahve tüketirken günde en az 2,5 litre su içilmesi gerektiği tavsiye edilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>