ZONA YA İYİ GELEN ŞİFALI BİTKİLER


ZONA :
Çocukluk çağında geçirilen suçiçeğinin mikrobu sinirlere yerleşir ve ileriki dönemlerde vücudun direnci düşüş gösterdiği anda bu hastalık aktif haine gelmiş olur.
Zona artan yaşla beraber görülme sıklığı da artan bir hastalıktır. Kişinin yaşam kalitesini bozan bir virüs hastalığıdır. Ve ayrıca tedaviye rağmen tekrarlama eğilimi yüksektir.
Genellikle göğüs ve sırt bölgelerinde görülür. Boyun, bel ve baş kısımlarında olduğu da olmuştur.
Zona döküntülü bir hastalıktır. Bu döküntüler 2-3 hafta içinde kaybolabileceği gibi uzun süre de etkisini gösterebilir.
Bu hastalıkta en çok şikayet , şiddetli batıcı ve yanıcı ağrıların olmasıdır.
Birazda bitkisel önerilerde bulunmak istiyorum ;
*Lahana yapraklarını ezin. Lapa haline getirin. Günde 4 defa için.
*Vücudunuzu saf zeytinyağı ile ovunuz.
*Vücudunuzu sirkeyle karıştırılmış su ile yakayabilirsiniz.
*Ağrıyan yerlerinizi badem yağı ile ovabilirsiniz.
*4 bardak suya 4 kaşık ezilmiş kuşburnu koyun. 30 dakika boyunca kaynatın. Bunu nöbet şekeri ile tatlandırın. Bu karışımdan günde 3 bardak içmenizi tavsiye ederim.
*Bir miktar herdemtazeyi mikserden geçirin. Bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde ettiğiniz öz suyunu kabarcıkların üzerine sürünüz.
*havanda döverek toz haline getirdiğiniz yada ince kıyılmış olarak ; 1’er yemek kaşığı aslanpençesi, papatya, gazelboynuzu, 2’şer buçuk yemek kaşığı meşe ağacı kabuğu, adaçayı ve 2 yemek kaşığı yulafı iyice karıştırıp harman edin. Sonra 1 litre suyun içine 4 yemek kaşığı bu bitki harmanından koyun ve kaynatın. Daha sonra ise içine daldıracak olduğunuz sargı bezini sıkmadan kabarcıkların üzerini sarın. Posasını da iki sargı bezinin arsına koyup kabarcıkların üzerine tampon yapabilirsiniz.

One thought on “ZONA YA İYİ GELEN ŞİFALI BİTKİLER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>